•     15. KVĚTNA 2017  /  Sněm ODA schválil programové priority strany i přípravu na parlamentní volby

  Praha - V pátek 12. května 2017 proběhl v Čestlicích u Prahy historicky první celorepublikový sněm znovuobnovené Občanské demokratické aliance. Vedení strany v čele s jejím předsedou Pavlem Sehnalem seznámilo přítomné delegáty s novými programovými prioritami i přípravou na parlamentní volby 2017.

   

  Sněmu ODA se zúčastnilo více než 60 delegátů a 20 hostů z řad příznivců strany ze všech krajů ČR. „Potěšilo mě nadšení mnohých z našich členů, se kterými jsem měl možnost mluvit, s jakým vstoupili do ODA a již mají konkrétní plány, jak budou ve svých obcích a městech naši stranu reprezentovat,“ uvedl předseda ODA Pavel Sehnal s tím, že po prvních základních organizacích a krajské organizaci v Praze budou v příštích týdnech následovat i další organizace v ostatních krajích. „Připraveny jsou např. krajské organizace v Pardubickém, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji. Do letních prázdnin chceme mít založené organizace ve všech krajích,“ doplnil Sehnal.

  Účastníci sněmu potvrdili šesti členné složení předsednictva v původní podobě, v jaké fungovalo do sněmu. Vedle předsedy Pavla Sehnala, Jiřího Staňka a Petra Kachlíka, kteří jsou zároveň členy Rady ODA, vykonávají funkci členů předsednictva Jan Skalický, Zdeněk Bartůška a Štěpánka Nezmarová.

   

  Delegáti sněmu schválili také zprávy předsednictva a rady, ve kterých je vedení ODA informovalo o stavu členské základy a výsledku hospodaření za loňský rok. „Strana v minulém roce skončila s přebytkem hospodaření ve výši 2,7 milionu korun. Hlavním příjmem strany byl příspěvek od sponzora ve výši 3 miliony korun,“ uvedl člen rady Petr Kachlík.

   

  Předseda ODA Pavel Sehnal představil během sněmu nové programové priority strany, se kterými se bude ODA ucházet o přízeň voličů v letošních parlamentních volbách. Místopředseda ODA Zdeněk Bartůška pak seznámil účastníky sněmu s přípravou volební kampaně. „Vedle masivní billboardové kampaně budeme akcentovat pochopitelně i klasická tištění média a sociální sítě,“ uvedl k přípravě kampaně Zdeněk Bartůška. Hlavními tématy nového programu budou podle předsedy Sehnala zejména snazší podnikání, spravedlivé důchody a dobře fungující města pro občany. Vše pak vzájemně sjednocuje nekompromisní ústřední heslo kampaně přeškrtnuté NEJDE, a výrazné MUSÍ TO JÍT.

   

  Daniel Ulrich

  Marketing ODA

  ulrich@oda.cz

   

   

 •       5. KVĚTNA 2017  /  OTK GROUP zrekonstruovalo pro své zaměstnance jídelnu s kavárnou

  Kolín - Kolínské tiskárny se mohou pochlubit zcela novou, moderně vybavenou jídelnou i kavárnou. Slavnostního otevření se v pátek 5. května zúčastnili spolu s ředitelem OTK GROUP Petrem Jaškem také předseda ODA a majitel OTK GROUP Pavel Sehnal a starosta Kolína Vít Rakušan.

   

  „V letošním roce proběhla další etapa plánované modernizace závodu OTK GROUP v podobě kompletní rekonstrukce jídelny, která fungovala nepřetržitě od roku 1977. Po 40 letech se tak závod dočkal plánované rekonstrukce, která proběhla za plného provozu,“ vysvětlil ředitel Petr Jašek. Rekonstrukce, jejíž celková cena včetně nového vybavení přesáhla 2 miliony korun, probíhala od 12. prosince do 30. dubna 2017.

   „Jsem velmi rád, že se náročná rekonstrukce povedla uskutečnit v tak rychlém čase a že jídelna může opět sloužit všem zaměstnancům. Chtěli jsme tímto způsobem poděkovat zaměstnancům našich tiskáren za jejich dosavadní práci a zpříjemnit jim chvíle odpočinku, který si opravdu zaslouží. Součástí jídelny je i PC koutek, kde mohou naši zaměstnanci, kteří pracují v provozu, libovolně využívat počítače s tiskárnou. V přilehlé kavárně si zase mohou vychutnat dobrou kávu,“ komentoval dokončení projektu Pavel Sehnal.

   

  Rekonstrukce se dotkla celé jídelny ale i přilehlých vnitřních prostor této části budovy. Jednalo se především o výměnu zastaralých rozvodů, povrchů a gastronomického vybavení. Z původního interiéru zbyly pouze zdi a sloupy. Jídelna byla vybavena novým nábytkem. Zastaralá kantýna byla přebudována na moderní kavárnu. Pro zaměstnance byl také instalován nový čipový systém s možností volby jídel a jejich odhlašováním. V současné době je jídelna schopná obsloužit přibližně 600 strávníků denně, kteří mají na výběr z pěti jídel.

   

  Společnost OTK investovala v nedávné době také do modernizace vlastní výroby a to částku více než 90 milionů korun. Předmětem investice byly nové tiskové stroje, které významně zvýšily kapacitu výrobu IML a grafických etiket. OTK je tak schopná nabídnout výrobní kapacity převyšující 15 miliard etiket za rok. „V investicích budeme pochopitelně pokračovat i nadále, momentálně připravujeme např. stavbu nového parkoviště, které bude mít větší kapacitu než to stávající,“ doplnil Pavel Sehnal.

   

  6 - 6<>

   

   

   

 •       28. DUBNA 2017  /  ODA založila krajskou organizaci v Praze

   

  Praha – Ve středu 26. dubna byla založena krajská organizace ODA v Praze, která je zároveň první krajskou organizací, kterou nově vzniklá ODA založila. „Praha jako hlavní město je pro nás klíčové zejména pro komunální volby 2018, proto je logické, že první krajská organizace vznikla právě zde,“ řekl předseda ODA Pavel Sehnal.

  Přijímání členů spustila ODA krátce po svém představení veřejnosti v lednu tohoto roku. Nyní má strana necelé dvě stovky členů a další desítky přihlášek se nyní zpracovávají. „Není naší ambicí mít velký počet neaktivních členů, jsme strana aktivních a pracujících občanů a přesně taková by měla být i naše stranická základna,“ dodává Pavel Sehnal.

  Pražská organizace má v současnost 56 členů a 11 základních organizací. Předsedou pražské organizace byl jasnou většinou zvolen Jan Skalický, který je zároveň členem předsednictva strany a ve své gesci má dopravu a územní rozvoj. „Jsem rád, že se nám daří hledat aktivní lidi, kteří mají zájem zapojit se do politiky, protože jim není lhostejné, co se kolem nich děje,“ řekl Jan Skalický.

  Po založení pražské organizace bude v příštích týdnech následovat zakládání dalších krajských organizací. 12. května se pak uskuteční sněm ODA, na kterém strana představí své programové priority i nové tváře, které ji budou reprezentovat.

   

  Daniel Ulrich

  ulrich@oda.cz

  Marketing ODA

 •       25. DUBNA 2017  /  Předseda ODA Pavel Sehnal jednal s vedením provincie Bac Ninh

  Praha – V rámci své pracovní cesty do Vietnamu jednal předseda ODA a majitel skupiny SPGroup, a.s. Pavel Sehnal s nejvyššími představiteli provincie Bac Ninh, která přímo sousedí s hlavním městem Hanojí a patří k nejrychleji se rozvíjejícím částem Vietnamu. V sídle vedení provincie Bac Ninh přivítal Pavla Sehnala a další zástupce SPGroup guvernér provincie a senátor Nguyen Nhan Chien. Právě do provincie Bac Ninh by mohla směrovat jedna ze zamýšlených investic ve Vietnamu ze strany SPGroup. "V naší provincii působí zhruba 10 tisíc firem, z toho 900 zahraničních, což nás řadí na přední místa v počtu zahraničních investorů. Jsme proto přesvědčeni, že naše provincie by i pro aktivity SPGroup mohla byt tím správným partnerem," řekl během setkání guvernér provincie Nguyen Nhan Chien.

   

  Provincie Bac Ninh má podle slov guvernéra Chiena také velmi bohatou kulturní historii. Dalším bodem společného jednání byla proto také spolupráce v oblasti kultury a vzdělávání. "Věřím, že v těchto oblastech najdeme velký potenciál pro spolupráci našich zemí," řekl předseda ODA Sehnal. Zásadním předpokladem pro spolupráci nejen České republiky a Vietnamu, ale i kterýchkoliv dvou zemi, je podle něj překonání jazykové bariery. Jako předseda politické strany chce proto podporovat studium českého jazyka u zahraničních studentů žijících v České republice. "Čím více vietnamských občanů se u nás naučí česky, tím lépe se našim zemím pak bude spolupracovat," řekl během jednání předseda ODA Sehnal s tím, že pokud se v nadcházejících volbách ODA dostane do parlamentu, bude na vysokých školách prosazovat kvóty např. ve výši 10% zahraničních studentů, kteří v České republice absolvují celé vysokoškolské studium.

   

  V závěru jednání pozval Pavel Sehnal zástupce provincie Bac Ninh k návštěvě České republiky, aby se osobně přesvědčili nejen o aktivitách společnosti patřících pod SPGroup, ale i o možnostech spolupráce v dalších oblastech.

   

  Štěpánka Nezmarová

  Manažerka strany

  nezmarova@oda.cz

   

  3 - 3<>

   

 •       24. DUBNA 2017  /  SPGroup rozšíří SVÉ činnosti i do Vietnamu

  Praha – Předseda Občanské demokratické aliance a majitel finanční skupiny  SPGroup  Pavel Sehnal uzavřel během své několikadenní pracovní cesty do Vietnamu v sobotu 22. dubna dohodu o spolupráci se Sdružením malých a středních podnikatelů Vietnamu, které zastupuje přes 700 tisíc firem. "Předmětem dohody je mimo jiné také podpora aktivit naší skupiny ve Vietnamu ze strany Sdružení malých a středních podnikatelů, SPGroup se zase zavázala v rámci svých možností podporovat činnost vietnamských firem v České republice. Během našeho jednání jsme probrali několik investičních možností, zejména v hlavním městě Hanoji. O konkrétní podobě investic SPGroup ve Vietnamu budeme dále jednat", uvedl majitel SPGroup Pavel Sehnal.

   

  Jednání ve Vietnamu předcházela návštěva zástupců Sdružení malých a středních podnikatelů  v České republice v únoru tohoto roku, během které měli možnost podrobně se seznámit s činností nejvýznamnějších firem patřících do skupiny SPG. "Ke spolupráci s SPGroup jsme se rozhodli zejména kvůli bohatým zkušenostem pana Sehnala. Významnou roli samozřejmě hrají i dobré vztahy mezi Českou republikou a Vietnamem. Naší spolupráci plně podporuje i předseda vlády Vietnamu Nguyen Xuan Phuc, se kterým jsem již o podrobnostech osobně jednal," sdělil prezident Sdružení malých a středních podnikatelů Nguyen Van Than, který je zároveň poslancem vietnamského parlamentu, k jednání se zástupci jednaní  SPGroup.

   

  Ti během své cesty ještě navštíví několik míst v Hanoji a jeho přilehlém okolí, která by přicházela v úvahu pro plánovanou investici. SPGroup pak vietnamské straně předloží konkrétní návrh řešení. "V tuto chvíli mohu pouze prozradit, že daná investice by byla velmi významná nejen pro SPG, ale i pro rozvoj malých a středních podniku ve Vietnamu," dodal Sehnal.

   

  Štěpánka Nezmarová

  Manažerka strany

  nezmarova@oda.cz

   

  3 - 4<>

   

 •       19. DUBNA 2017  /  Dobytí severního pólu Čechem Pavlem Sehnalem

  Praha – Předseda Občanské demokratické aliance, úspěšný podnikatel a nadšený sportovec Pavel Sehnal se přidal k hrstce Čechů, kteří dobyli severní pól. Po osmidenním putování mrazivou arktickou pustinou urazil s průvodcem a zbylými dvěma členy týmu neuvěřitelných 111 kilometrů, neboli délku posledního stupně zeměpisné šířky, aby ve středu 12. dubna stanul na nejsevernějším místě naší zeměkoule.

   

  "V životě si neustále dávám cíle, které mne posunují dál. A to jak v pracovním, tak i osobním životě. Sám jsem si ale nedovedl dopředu představit, jak náročný tento cíl bude",   říká o své expedici na severní pól Pavel Sehnal. Výpravu vedl zkušený polární vůdce, člen Mezinárodní asociace polárních průvodců Belgičan Dixie Dansercoer. Další členy výpravy představovala Švýcarka Evelyn Binsack, která zdolala jižní pól i nejvyšší horu světa Mount Everest, Francouz Philippe Delpy, Belgičan Luc Van Doorsselaer a známá japonská cestovatelka Marin Minamiya, která má, i díky této úspěšné expedici, ve svých pouhých dvaceti letech na svém kontě tzv. The Explorers Grand Slam (zdolání severního a jižního pólu a sedm nejvyšších hor jednotlivých kontinentů).  Po přistání na letišti v polárním táboře Barneo dne 5. dubna byli členové expedice dopraveni helikoptérou na 89. stupeň severní šířky. Přesně 111 kilometrů od severního pólu začalo jejich osmidenní putování ledovou pustinou v minus 30 stupních Celsia s více než šedesátikilovou výstrojí, kterou si každý táhl na saních za sebou.

   

  "Každý den jsme spali po dvou ve stanech, kde bylo o nějakých 10 stupňů více než venku. Cokoliv usušit tak bylo naprosto nemožné. Museli jsme dávat obrovský pozor na to, aby se nám do rukavic a do bot nedostala vlhkost. Po vaření snídaně a přípravách na cestu jsme každý den zhruba osm hodin jen šli a šli. Přes den jsme měli přestávky na jídlo a odpočinek, které byly velmi krátké, abychom neprochladli. Večer nás zase čekala stejná procedura se stavěním stanů a přípravou večeře," vysvětluje Sehnal.

   

  V arktických podmínkách jsou jedním z největších nebezpečí omrzliny. Každý si tak musí chránit především ruce, nohy a obličej. A právě omrzlinám podlehl třetí den Belgičan Luc. Pátý den na vyčerpání organismu zkolaboval Francouz Phillipe. Oba členy expedice vyzvedávala helikoptéra, aby je přepravila do bezpečí k lékařské pomoci. Největší nebezpečí však na zbylé členy expedice teprve čekalo. Sedmý den cesty byla skupina napadena polárním medvědem. Díky zkušenosti průvodce Dixieho, Pavlově pohotovosti a zachování klidu nebyl nikdo z expedice zraněn a šelma byla zahnána. "Byl už od nás necelých 15 metrů. Naštěstí jsem měl s sebou vlastní zbraň a varovné výstřely medvěda zahnaly," popisuje Sehnal.

   

  Vedle loveckých zkušeností byly Pavlu Sehnalovi dobrou průpravou pro polární expedici i stovky kilometrů, které letos uběhl na běžkách. Kromě tradičního Vassova běhu na 90 kilometrů, kterého se každoročně účastní, a dalších závodů ze série Ski Classics, letos přeběhl na běžkách i napříč Finskem od ruských po švédské hranice. Sedmidenní závod čítal přes 440 kilometrů. Už v loňském roce si navíc Sehnal sáhnul až na dno svých sil, když za 18 hodin uběhl Redbull Loppet Race - nejdelší závod na běžkách dlouhý 220 kilometrů.

   

  Ve čtyřčlenném týmu, který 12. dubna dobyl severní pól o dva dny dříve, než bylo plánováno, byly kromě Pavla Sehnala a jejich průvodce obdivuhodná Japonka Marin Minamiya a zkušená horská vůdkyně Evelyn Binsack  ze Švýcarska, Ze tří mužů, kteří spolu s nimi 5. dubna vyrazili na severní pól, však Pavel Sehnal svoji životní expedici dokončil jako jediný.

   

  Štěpánka Nezmarová

  Manažerka strany

  nezmarova@oda.cz

   

  4 - 19<>

   

 •     30. Března 2017  /  Intervence ČNB přinesly českým podnikatelům nejistotu a riziko.

   

  Praha – Česká národní banka by měla v dohledné době rozhodnout o ukončení devizových intervencí. Centrální banka k nim přistoupila počátkem listopadu 2013 pro obavy z deflace. Cílem bylo oslabit českou korunu a držet její kurz na hladině 27 Kč/EUR. ČNB tak do konce ledna 2017 intervenovala v objemu zhruba 1,3 bilionu korun a intervence v řádech stovek miliard korun podle odhadů analytiků pokračovaly i v únoru a březnu.

   

  „Česká národní banka intervencemi do kurzu koruny přinesla českému podnikatelskému prostředí vysokou míru rizikovosti a nejistoty. Uvědomíme-li si, že dnes česká národní banka disponuje přibližně třemi tisíci miliardami devizových rezerv, tak pokud po ukončení intervencí spekulanti stlačí kurz například třeba jen o 10 % na 24 Korun za Euro, pak to přinese ztrátu 300 miliard korun pro veřejné rozpočty.“ Uvedl k chystanému ukončení devizových intervencí předseda Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal s tím, že: „ODA bude prosazovat namísto netržních nástrojů typu devizových intervencí, stabilní podnikatelské prostředí, které bude založeno na přijetí společné evropské měny.“

   

  Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele. ODA je moderní pravicovou stranou, která podporuje podnikání rozvoj demokracie. Občanská demokratická aliance prosazuje postupné snižování daní a omezení vlivu státu a veřejných financí na podnikatelskou sféru. Cílem ODA je umožnit občanům aktivní zapojení do politiky.

   

  Milan Řepka

  mluvčí ODA

   

   

   

 •     29. Března 2017  /  BAnkrot Westinghouse by měl být pod kontrolou vlády.

   

  Praha – Americký dodavatel jaderných technologií Westinghouse Electric dnes požádal ve Spojených státech o bankrotovou ochranu před věřiteli. Oznámila to jeho mateřská společnost Toshiba. Tu podle dostupných informací dohnaly ztráty americké divize téměř k finančnímu kolapsu. Společnost Westinghouse se mimo jiné podílela na výstavbě prvních dvou bloků české jaderné elektrárny Temelín a až do roku 2010 do ní dodával jaderné palivo.

   

  „Informace o úpadku společnosti Westinghouse, která operuje na trhu atomových elektráren, mne šokovala. Jsem přesvědčen, že by stát neměl vstupovat veřejnými penězi tam, kde funguje soukromý kapitál. Přesto v případě bankrotu tohoto jaderného gigantu, firmy Westinghouse, považuji za nutné, aby stát do této firmy vstoupil a celý proces bankrotu držel pod svou kontrolou.“ Komentoval dnešní rozhodnutí o úpadku společnosti Westinghouse předseda ODA Pavel Sehnal a dodal: „Jsem velmi zvědavý na to, jaká opatření přijme americká administrativa, aby tuto situaci vyřešila.“

   

  Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele. ODA je moderní pravicovou stranou, která podporuje podnikání rozvoj demokracie. Občanská demokratická aliance prosazuje postupné snižování daní a omezení vlivu státu a veřejných financí na podnikatelskou sféru. Cílem ODA je umožnit občanům aktivní zapojení do politiky.

   

   

  Milan Řepka

  mluvčí ODA

   

   

 •     28. Března 2017  /  Sektorová bankovní daň je nesmysl

   

  Praha – Člen předsednictva a Rady Občanské demokratické aliance Petr Kachlík dnes označil návrh na zavedení speciální sektorové daně za ekonomický nesmysl. „Bankovní trh je v České republice silně regulován a pro bankovní ústavy není žádný problém přenést tyto dodatečné náklady na klienty,“ uvedl v této souvislosti člen předsednictva Občanské demokratické aliance Petr Kachlík. Podle něho by takový krok přinesl pouze zvýšení bankovních poplatků a úrokových sazeb z půjček.

   

  Petr Kachlík přitom považuje za nejnebezpečnější skutečnost, že politici a lobbisté mohou usilovat o rozšíření modelů různých sektorových daní i na jiné obory podnikání. „Znamená to zvýhodnit jednu skupinu podnikatelů oproti jiné a porušit tak tržní prostředí,“ řekl člen Rady ODA Petr Kachlík. V souvislosti s odlivem kapitálu z České republiky je pak přesvědčen, že „pokud bude v České republice stabilní podnikatelské prostředí s předvídatelnými změnami, pak k odlivu kapitálu v tak masivní míře nebude docházet, protože zahraniční investoři budou uvolněný kapitál a zisky opět reinvestovat v České republice.“

   

  Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele. ODA je moderní pravicovou stranou, která podporuje podnikání rozvoj demokracie. Občanská demokratická aliance prosazuje postupné snižování daní a omezení vlivu státu a veřejných financí na podnikatelskou sféru. Cílem ODA je umožnit občanům aktivní zapojení do politiky.

   

  Milan Řepka

  mluvčí ODA

   

   

   

   

 •     23. Března 2017  /  Předseda ODA Pavel Sehnal jednal s výkonným místopředsedou a hlavním sekretářem Sdružení malých a středních podnikatelů Vietnamu

   

  Praha – Předseda ODA Pavel Sehnal se setkal s výkonným místopředsedou a hlavním sekretářem Sdružení malých a středních podnikatelů Vietnamu (VINASME) panem To Hoai Namem. Hlavním tématem jejich setkání byla debata o možnostech zlepšení vzájemné spolupráce mezi vietnamskými a českými firmami zejména malých a středních podnikatelů. „Česká republika je pro Vietnam tradičním a také velmi perspektivním obchodním partnerem. Osobně si velmi cením, že jsme s panem předsedou Sehnalem hovořili o konkrétních a skutečně reálných možnostech, jak rozšířit naši vzájemnou spolupráci, a to nejen v obchodní oblasti, ale také při přímé průmyslové spolupráci.“ Uvedl po setkání s předsedou ODA Pavlem Sehnalem výkonný místopředseda a hlavní sekretář Sdružení malých a středních podnikatelů Vietnamu pan To Hoai Nam. Sdružení VINASME má v současné době více než 700 000 členů a s více než 48 % se podílí na tvorbě HDP Vietnamu.

   

  Podle předsedy Občanské demokratické aliance Pavla Sehnala je přirozené, že strana, která je politickou platformou pro podnikatele a aktivní občany hledá možnosti, jak zajistit pro české firmy skutečně prorůstový potenciál na základě konkrétních projektů, a to nejen v České republice, ale také v zahraničí. „Možnosti prohloubení naší vzájemné mezinárodní obchodní spolupráce, které jsem měl příležitost s panem Namem probrat, mají velmi konkrétní podobu. Diskutovali jsme už i možnosti případné realizace jednotlivých projektů naší vzájemné spolupráce. Jednoznačně zde vidím i významný potenciál v oblasti kapitálu a vzájemných investic.“ Dodal k setkání předseda ODA Pavel Sehnal.

   

  ODA chce stejně aktivně navazovat mezinárodní spolupráci a zlepšovat možnosti českých podnikatelů i v jiných zemích, a to jak prostřednictvím obchodních komor, tak i přímým jednáním se zástupci sdružení podnikatelů nebo vládami. Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele.

   

  Milan Řepka

  mluvčí ODA

   

   

   

 •     20. Března 2017  /  ODA spustila kampaň pro nové členy

  Praha – Občanská demokratická aliance dnes zahájila celorepublikovou kampaň pro získání nových členů. „Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele, kteří si váží hodnot, na kterých byl založen náš samostatný stát. Stranou pro všechny, kdo už nechtějí jen přihlížet, jak za ně rozhodují mnohdy odborně nekompetentní politici. Jsme přesvědčeni, že takových lidí je u nás mnoho, a že naše praktická a pravicová konzervativně-liberální politika je osloví,“ řekl předseda strany ODA Pavel Sehnal.

   

  ODA při získávání nových členů bude spolupracovat se společností Total Brokers, jejíž makléři na svých pobočkách, po celé České republice, budou lidem nabízet členství v Občanské demokratické alianci. „Disponujeme v České republice velmi hustou sítí profesionálních makléřů a tak považuji za logické, že jsme své služby ODA nabídli. S Občanskou demokratickou aliancí máme v této věci uzavřený standardní obchodní vztah, jehož předmětem je nabídka a administrace vstupu do této politické strany,“ uvedl ke spolupráci s ODA generální ředitel společnosti Total Brokers Jaroslav Čížek.

   

  Kromě přihlášky do strany, letáku s programovými prioritami a stanov budou makléři společnosti Total Brokers oprávněni novým členům ODA předat i dárek předsedy strany Pavla Sehnala. „Každý nový člen ODA po zaplacení symbolického ročního členského příspěvku 200,- Kč dostane jako dárek na uvítanou zdarma celodenní rodinné vstupné do AquaPalace Praha, jehož je pan předseda Pavel Sehnal majitelem. Rozhodl se tímto způsobem poděkovat novým členům jak za jejich vstup do Občanské demokratické aliance, tak i za jejich ochotu aktivně se podílet na správě věcí veřejných pod vlajkou Občanské demokratické aliance,“ dodal ke spuštění kampaně mluvčí ODA Milan Řepka.

   

  Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele. Ambicí ODA je nabídnout platformu politické strany pravicového, konzervativně-liberálního směru. Cílem ODA je umožnit občanům aktivní zapojení do politiky.

   

  Milan Řepka

   mluvčí ODA

   

   

 •      8. ÚNORA 2017  /  ODA pokračuje v expertních konzultacích k programovým prioritám

  Tematika Policie ČR a Hasičského záchranného sboru

   

  (Praha) – Členové předsednictva Občanské demokratické aliance Štěpánka Nezmarová, Milan Smutný a expert ODA pro vnitřní bezpečnost Michal Mazel se v sídle ODA setkali s předsedou Odborového svazu hasičů Zdeňkem J. Oberreiterem a předsedou Nezávislého odborového svazu Policie ČR panem Milanem Štěpánkem. „Hlavním cílem expertních konzultací, které nyní vedeme, je zpřesnění našich programových priorit,“ uvedl k expertnímu setkání člen předsednictva ODA Milan Smutný.

   

  Předseda Odborového svazu hasičů Zdeněk J. Oberreiter na jednání mimo jiné konstatoval, že: „… jak pro profesionální, tak i pro dobrovolné hasiče je nyní zásadním tématem posílení investic, a to jak stavebních, tak i strojních,“ protože tyto oblasti jsou dlouhodobě podfinancované. Předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek pak doplnil, že pro bezpečnostní sbory (včetně hasičů a vězeňské služby) je velmi důležitým tématem přijetí připravené novely služebního zákona, protože obsahuje úpravy, které by mohly posílit stabilizaci bezpečnostních sborů (omezení neplacených přesčasů). „Policie se nyní potýká s nedostatkem policistů a s početnými odchody mladých příslušníků, kteří ještě ani nedosáhli nároku na výsluhu. Je nutné, abychom do řad Policie ČR dokázali získávat kvalitní, vzdělané, psychicky a fyzicky odolné jedince, a dokázali jim vytvořit odpovídající sociální podmínky.“ Uvedl Milan Štěpánek a dodal: „Stává se nám stále častěji, že uchazeč, který projde všemi testy a o kterého má policie zájem, nám odejde, protože například v Lidlu a nebo v Kauflandu dostane vyšší nástupní plat než u policie. Proto je naší prioritou důstojné a nárokům služby odpovídající finanční odměňování, kvalitní výstrojní zabezpečení a další sociální výhody, jako je podpora bydlení a stravování,“ uzavřel Milan Štěpánek, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR.

   

  Expert ODA pro vnitřní bezpečnost Michal Mazel vedoucí představitele odborových svazů informoval, že Občanská demokratická aliance, navrhuje zavedení elektronického (dálkového) hlášení přestupků a trestných činů, a to podle konkrétní oblasti působnosti. Občané by tak měli mít možnost komunikovat s policií on-line prostřednictvím vyškoleného operátora (včetně podpory mobilní aplikace). Podle Michala Mazela, by tak občané mohli hlásit delikty a podněty v mnohem širším rozsahu než, je tomu nyní. Cílem ODA v otázce vnitřní bezpečnosti je, aby policie na občany nepůsobila jako byrokratická a těžkopádná instituce, které nemá smysl cokoliv hlásit.

   

  Členka předsednictva a manažerka ODA Štěpánka Nezmarová připomněla, že „Je nezbytné navýšit finanční pomoc rodinám policistů a hasičů, v případě vážného zranění či úmrtí ve službě. Je velmi důležité, aby policisté i hasiči chodili do služby s vědomím jistoty, že o jejich blízké bude adekvátně postaráno.“

   

  Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele. Ambicí ODA je nabídnout platformu politické strany pravicového, konzervativně-liberálního směru. Cílem ODA je umožnit občanům aktivní zapojení do politiky.

   

  Milan Řepka

  mluvčí ODA

 •     25. ledna 2017  /  První tisková konference ODA

  (Praha) – Občanská demokratická aliance dnes oficiálně zahájila svou činnost a vstoupila tak do českého politického prostředí. „Mám víc než 25 let zkušeností úspěšného podnikání a tvrdím, že úspěšný podnikatel znamená spokojeného zaměstnance a spokojený zaměstnanec je spokojeným občanem. Po celou dobu svého podnikání jsem se staral především o své firmy a své lidi a jsem přesvědčen, že nyní nazrál čas, abych tyto zkušenosti využil i ve prospěch ostatních občanů naší země. To je hlavní důvod proč jsem se rozhodl k obnovení značky Občanská demokratická aliance.“ Uvedl na první tiskové konferenci ODA její předseda Pavel Sehnal.

   

  Předseda strany Pavel Sehnal dnes také představil programové cíle ODA, které jsou obsaženy v dnes zveřejněném dokumentu Programové teze Občanské Demokratické Aliance.

   

  Pro ODA je zcela zásadní, aby stát sloužil občanům, a proto ODA bude prosazovat:

  • Postupné snížení daně z příjmu na 15 %.

  • Zajistit občanům ČR evropské standardy (zdravotnictví, mzdy, školství apod.)

  • Postupné snižování a odbourávání dotací, protože deformují tržní prostředí a likvidují samoregulační mechanizmy volného trhu

  • Podporu bydlení, především v oblasti výstavby a dostupnosti, protože podle ODA, občan má mít právo na dobré bydlení

  • Zkvalitnění hromadné a individuální dopravy

  • Vstup ČR do eurozóny s předpokladem zavedení eura od roku 2023 s podmínkou stability evropského měnového systému

   

  Pro ODA je nyní politickou prioritou etablovat se především na komunální úrovni, ale ambicí ODA jsou i letošní parlamentní volby. „Abychom dokázali programové cíle realizovat, potřebujeme získat podporu a tím i mandát od občanů. Věřím, že ODA bude nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí osobní i ekonomickou svobodu, volný trh s minimálními zásahy státu, váží si rodinných hodnot, tradic a národní hrdosti“ dodal předseda ODA Pavel Sehnal.

  Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele. Cílem zakladatelů je vytvoření platformy politické strany pravicového typu, která umožní občanům aktivní vstup do politiky v jejich regionu. V celorepublikové působnosti by ODA chtěla nabídnout voličům liberálně-konzervativní přístup, založený na jasně a zřetelně formulovaných cílech. Program strany ODA je a bude vytvářen ve spolupráci s odborníky v daném rezortu.

   

  ODA bude podporovat podnikání. Zásadním rysem programu ODA je omezení vlivu státu a veřejných financí na podnikatelskou sféru. ODA chce bránit tomu, aby veřejné peníze nevstupovaly do sféry, kde je schopen fungovat soukromý kapitál. ODA bude prosazovat, aby peníze, které si občan nebo firma vydělají, zůstávaly z větší části v jejich dispozici.

   

  Milan Řepka

  Mluvčí ODA

©2017 OBČANSKÁ DEMOKRATICKÁ ALIANCE

Všechna práva vyhrazena!